Regionala BBIC-samordnare

Nätverken är organiserade länsvis för gemensamt resursutnyttjande, kunskapsutveckling och erfarenhetsutbyte.

Blekinge läns samordnare

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@regionblekinge.se

Dalarnas läns samordnare

Stina Taugbol
stina.taugbol@regiondalarna.se

Gotlands läns samordnare

Gotland samverkar med Stockholms stads BBIC-nätverk.

Berit Lundberg
berit.lundberg@gotland.se

Gävleborgs läns samordnare

Jaana Hedman
jaana.hedman@gavle.se

Hallands läns samordnare

Alexandra Olsson
Alexandra.Olsson@falkenberg.se

Jämtlands läns samordnare

Elin Ring
elin.ring@kfjh.se

Jönköpings läns samordnare

Josefin Axelsson
josefin.axelsson@rjl.se

Kalmar läns samordnare

Margit Lindholm Johansson
margit.lindholm-johansson@kfkl.se

Kronobergs läns samordnare

Annika Weitner
annika.weitner@vob.se

Norrbottens läns samordnare

Johanna Luttu
johanna.luttu@soc.lulea.se

Skåne läns samordnare

Skåne län (ej Malmö)

Anna Wallin
anna.wallin@skaneskommuner.se

Malmö stad

Paulina Franzén
paulina.franzen@malmo.se

Stockholms läns samordnare

Stockholms stad

Agneta Nylöf
agneta.nylof@stockholm.se

Stockholm nordost

Nina Eriksson
nina.eriksson@norrtalje.se

Stockholm nordväst

Annika Larsson
annika.larsson@sollentuna.se

Södertörn

Lisa Holmgren
lisa.holmgren@nacka.se

Södermanlands läns samordnare

Karin Andersson
karin.andersson15@eskilstuna.se

Uppsala läns samordnare

Elisabet Smedjegård
elisabet.smedjegard@uppsala.se

Värmlands läns samordnare

Leigh-Ann Loebs
leighann.loebs@kau.se

Västerbottens läns samordnare

Carina Mörk Lidgren
carina.morklidgren@skelleftea.se

Västernorrlands läns samordnare

Helene Brandström
helene.brandstrom@harnosand.se

Västmanlands läns samordnare

Paula Gustafsson
paula.gustafsson@vasteras.se

Västra Götalands läns samordnare

Fyrbodal

Camilla Andersson
camilla.k.andersson@uddevalla.se

Göteborgsregionen

Åsa Fritzson
asa.fritzson@goteborgsregionen.se

Göteborgs stad

Henric Nilsson
henric.nilsson@socialnordost.goteborg.se

Sjuhärad

Isabelle Nicklasson
isabelle.nicklasson@mark.se

Skaraborgssamverkan

Karin Ahlqvist
karin.ahlqvist@skaraborg.se

Örebro läns samordnare

Tarja Nordling
tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötlands läns samordnare

Johanna Sohl
johanna.sohl@linkoping.se

Kontakt

Barns behov i centrum, BBIC
Senast uppdaterad:
Publicerad: