Hitta ASI-utbildare i Sverige

ASI-metoden kräver utbildning och det finns ett stort antal utbildare i Sverige. Kontakta någon av utbildarna i din region för att få veta mer om utbildningarna och när de genomförs.

Utbildare, länsvis

Blekinge län

Carolina Olsson
carolina.olsson@karlskrona.se

Dalarnas län

Ulf Kassfeldt
ukf@du.se
023-77 86 46

Gävleborgs län

Malin Thurfjell
malin.thurfjell@soderhamn.se

Annica Gustafsson
annica.gustafsson@soderhamn.se
0270-752 68

Jaana Bergström
jaana.bergstrom@soderhamn.se
0270-752 95

Göteborg

Jacqueline Pejic
jacqueline.pejic@ale.se

Emil Wijk
emil.wijk@askimfrolundahogsbo.goteborg.se
/031-366 02 30
0707-25 43 05

Halland

Sara Hjert
sara.hjert@halmstad.se
035-13 78 00

Jenny Höst
jenny.host@halmstad.se
035-13 78 00

Jämtland

Emma Eriksson
asi@ostersund.se

Eva Sundholm
eva.sundholm@ostersund.se

Jönköpings län

Lotta Johansson
lotta.johansson@vaggeryd.se

Liselotte Karlsson
liselotte.karlsson@rlj.se
072-230 33 05

Adelin Mara
adelin.mara@jonkoping.se
036-10 63 30

Kalmar

Mia Sjölander
mia.sjolander@lt.kalmar.se
0490-25 52 32

Daniel Abrahamsson
daniel.abrahamsson@kfkl.se

Kronobergs län

Rune Johansson
rune.johansson@ltkronoberg.se
0470-58 96 61

Anna Hamle
anna.hamle@kronoberg.se
0470-58 96 64
0470-431 00

Malmö stad

Johanna Ekberg
johanna.ekberg@malmo.se
040-34 38 13

Norrbotten

Maria Apelqvist
maria.apelqvist@kommun.gellivare.se
0970-186 15

Kristin Kyösti
kristin.kyosti@soc.lulea.se
0920-45 44 49

Anita Larsson
anita.larsson@kalix.se
0923-656 54

Skåneregionen

Malin Gunnarsson
malin.gunnarsson@kfsk.com

Annica Henriksson
annica.henriksson.mail@gmail.com
076-250 03 30

Stockholms stad

Mary Hill Berg
mary.hill-berg@stockholm.se
08-508 256 17

Pernilla Backman
pernilla.backman@stockholm.se
08-508 033 44

Annika Sandqvist
annika.sandqvist@stockholm.se

Stockholms län

Jenny Blomqvist
jenny.blomqvist@tyreso.se
08-578 291 86

Carina Elvesjö
carina.elvesjo@nacka.se
08-718 75 25

Cecilia Forsbro
cecilia.forsbroengelqvist@taby.se
08-555 596 72

Helene Jonasson
helene.jonasson@jarfalla.se
08-580 280 23

Lina Lennmark
lina.lennmark@sodertalje.se

Katrine Petrous
katrine.petrous@botkyrka.se
070-22 39 144

Södermanland

Åsa Edvardsson
asa.edvardsson@eskilstuna.se
070-089 36 05

Uppsala län

Katarina Hagström
katarina.hagstrom@uppsala.se
018-727 15 72

Maria Lantz
maria.lantz@uppsala.se

Värmlands län

Niclas Lindhé
niclas.lindhe@varmlandsvardforbund.se

Leif Martinsson
leif.martinsson@liv.se
0550-860 58
076-828 82 24

Västerbotten

Eva Book
eva.book@skelleftea.se
0910-71 23 29

Jenny Åkerlund
jenny.akerlund@skelleftea.se
0910-71 21 16

Västmanland

Josefin Eriksson
josefin.eriksson@vasteras.se

Minna Kuosmanen
minna.kuosmanen@vasteras.se
021-39 22 38

Rodrigo Romo
rodrigo.romo@vasteras.se
0768-83 67 06

Karin Öyan
karin.oyan@vesteras.se
021-39 14 76

Västra Götaland

Catherine Larsson
catherine.larsson@sjuharad.se
0708-85 38 37

Hanna Levin
hanna.levin@skaraborg.se
0500-49 72 08

Örebro län

Susanne Eriksson
susanne.eriksson@orebro.se
019-21 23 49

Malin Lillhannus
malin.lillhannus@kumla.se
019-58 85 80

Östergötland

Eva Jakobsson
eva.e.jakobsson@norrkoping.se
011-15 15 88
070-714 92 08

Laila E Zeijlon
laila.eriksson.zeijlon@regionostergotland.se
0141-22 54 01

Senast uppdaterad: