Regionala BBIC-samordnare

Nätverken är organiserade länsvis för gemensamt resursutnyttjande, kunskapsutveckling och erfarenhetsutbyte.

Blekinge läns samordnare

Maria Nyberg
maria.nyberg@curaindivid.se

Dalarnas läns samordnare

Lena Berggren
lena.berggren@regiondalarna.se

Gotlands läns samordnare

Gotland samverkar med Stockholms stads BBIC-nätverk.

Monica Bergman
monica.bergman@gotland.se

Gävleborgs läns samordnare

Jaana Hedman
jaana.hedman@gavle.se

Hallands läns samordnare

Emma Selstad
emma.selstad@halmstad.se

Jämtlands läns samordnare

Catrine Skoglund
catrine.skoglund@ostersund.se

Jönköpings läns samordnare

Josefin Axelsson
josefin.axelsson@rjl.se

Kalmar läns samordnare

Vakant

Kronobergs läns samordnare

Annika Weitner
annika.weitner@vob.se

Norrbottens läns samordnare

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne läns samordnare

Skåne län (ej Malmö)

Saera Khan
saera.khan@kfsk.se

Malmö stad

Paulina Franzén
paulina.franzen@malmo.se

Stockholms läns samordnare

Stockholms stad

Erik Nordstrand
erik.nordstrand@stockholm.se

Stockholm nordost

Erica Spång
erica.spang@taby.se

Stockholm nordväst

Agneta Mönefors Berntell
agneta.monefors.berntell@sollentuna.se

Södertörn

Mikael Mattsson Flink
mikmat@salem.se

Södermanlands läns samordnare

Sarah Graa Holegård
sarah.holegard@eskilstuna.se

Uppsala läns samordnare

Elisabet Smedjegård
elisabet.smedjegard@uppsala.se

Värmlands läns samordnare

Jan Sundström
jan.sundstrom@karlstad.se

Västerbottens läns samordnare

Carina Mörk Lidgren
carina.morklidgren@skelleftea.se

Västernorrlands läns samordnare

Linn Enheim
linn.enheim@kfvn.se

Västmanlands läns samordnare

Filippa Elmlin
filippa.elmlin@vasteras.se

Västra Götalands läns samordnare

Fyrbodal

Elisabeth Bredberg
elisabeth.bredberg@fyrbodal.se

Göteborgsregionen

Christina Dahlberg
christina.dahlberg@grkom.se

Göteborgs stad

Lena Freij
lena.freij@socialresurs.goteborg.se

Sjuhärad

Malin Sjöberg
malin.sjoberg@svenljunga.se

Skaraborgssamverkan

Annika Lindblad
annika.lindblad@skara.se

Örebro läns samordnare

Emma Norman
emma.norman@kumla.se

Östergötlands läns samordnare

Ellinor Löwing
ellinor.lowing@linkoping.se

Kontakt

Barns behov i centrum (BBIC)
Senast uppdaterad: